Tüm Üyelere ve Ziyaretçilere Forumda İyi Vakit Geçirmelerini Dileriz.
Tüm Paylaşımlarla, İsteklerinizle , Sorularınızla Daima Yanınızdayız.

Yazılım Aracı Forum Kuralları

Konu Sahibi: Morningstar, Kategori: Duyurular, 0 Yorum, 583 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yönetici
Yönetici
*******
348
Mesajlar
347
Konular
0
Rep Puanı
Exclamation  26-01-2020, Saat: 01:13 (Son Düzenleme: 26-01-2020, Saat: 01:14, Düzenleyen: Morningstar.)
#1
Yazılım Aracı Forum Kuralları

1.        Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamaz ve siyasi içerikli mesaj atamazsınız.
2.        YazılımAracı.Com Forum hariç olmak üzere belirli konular haricinde forumlarımız da web sitenizin reklamını yapamazsınız.
3.        Aynı mesajı bir defadan fazla (flood) gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz. Mesajınıza ekleme yapmak için Düzenle butonunu kullanmalısınız.
4.        Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamazsınız.
5.        Forumlarımıza içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz.
           a. Mini-Moderatörlük yapmak yasaktır. Üyelere forum kuralları ile ilgili direktifler vermek veya bu şekilde rencide etmek yasaktır. Forum kurallarını ihlal eden bir üye gördüğünüzde, yöneticiler haber veriniz.
           b. "+1" veya yüz ifadeleri (smiley) şeklindeki mesajlar da gereksiz olarak değerlendirilecektir. Forumlarımız anket değil, bilgi paylaşım ortamıdır. Bu tür mesajlar konuya herhangi bir katkı sağlamamakta, sadece veri tabanımızda yer kaplamaktadır.
6.        YazılımAracı.Com Forum'unda siyaset, ideolojik görüş, pornografik içerikli ve/veya ticari amaçlı siteler tanıtamazsınız.
7.        Belirtilen ya da forumumuzda geçen her türlü adres, bağlantı ve site adresi bizim sorumluluğumuzda olmayıp o site yönetimi sorumluluğu ve mesuliyetindedir.
8.        www.yazilimaraci.com adresinde yasal olmayan içerik, adres ve bağlantılar bulunmaz ve paylaşılamaz. Paylaşımı durumunda paylaşan kişi sorumluluğu almış sayılır ve şikâyet halinde anında silinir.
9.        Kullanıcılar yaptıkları yorumdan kendileri mesuldür. Bu yorumlar forumumuzu ve forum yönetimini bağlamaz. Kullanıcılar tarafından yapılan her türlü yorum ve yazılan yazılar ilgili kişiye aittir. Site yönetimi bu yorum ve içeriklerde her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar.
10.     Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini unutmayın! Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız. İstisnai durumları hoş görmek yönetimin inisiyatifindedir.
11.     Yazılım Aracı Forum sitesine ait linkler dışında, aktif link kullanmak yasaktır. Link paylaşımları code etiketi içinde yapılmalıdır.
12.     Kullanılan Resim/PDF gibi dokümanlar ve yazı içeriğinin doğruluğu olmayabilir. Bu durumlarda Yazılım Aracı Forum sorumlu tutulamaz.
13.     Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, kalınlık, yüz ifadeleri (smiley) gibi efektler kullanamazsınız.
14.     Forumda açılan konulara teşekkür etmek için Beğen butonunu kullanınız. Aksi halde uyarı alırsınız.
15.     Forumlarda belirlenmiş kategorilere uygun olmayan bir konu açamazsınız. Açmak istediğiniz konunun hangi bölüme uygun olduğunu öğrenmek için buradaki açıklamayı inceleyin.
16.     Konu başlıkları konu içeriğini yansıtacak şekilde ve anlaşılabilir olmalıdır. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil", "niye olmuyor" vb. kelime gruplarını başlık içerisinde kullanmamalısınız.
17.     Uyarı seviyeniz %100 olduğu zaman forumdan uzaklaştırılırsınız.
18.     Forum Moderatörleri ve diğer Yöneticiler ile tartışmaya girmek, görevleri gereği yaptıkları işlemlerden dolayı alaylı ve küçümseyici ifadeler kullanmak, hakaret tarzında iletiler yazmak yasaktır. Uymayanların hiçbir ikaza gerek kalmaksızın üyelikleri iptal edilerek siteye girişleri süresiz olarak engellenir.
19.     Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.
20.     Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz. Bu konuda yaptırım uygulamak moderasyonun elinde ve yetkisindedir.
21.     Yazılım Aracı Forumunda mail, telefon, adres, ad-soyad, kişinin kendi resmi vs. kişisel bilgilerini vermesi yasaktır.
22.     Forum moderatörlerinden ve editörlerden özel mesajla teknik destek istemeyiniz. Moderatör ve editörlerimiz teknik destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır. Teknik problemlerin çözüm yolu ilgili forumda daha önce açılmış konuları incelemek eğer probleminizle ilgili açılmış konu yoksa yeni konu açmak ve probleminizi mümkün olduğu derecede açık yazmanız ve cevap beklemektir.
23.     Yukarıdaki kurallara uymamanız halinde yöneticiler tarafından iki kez uyarılırsınız. Davranışınızın tekrarı halinde forumlardan uzaklaştırılırsınız.
24.     Forumdan ayrılmayı düşünüyorsanız, bunu çıkış butonunu kullanarak yapabilirsiniz. Üyeliğinizin engellenmesi veya mesajlarınızın silinmesi gibi talepler reddedilecektir.
25.     Forum yöneticilerinin gerekli görmesi halinde, forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler, uyarı verilmeksizin forumdan uzaklaştırılabilirler.
26.     Çift üyelik almak yasaktır. Tespiti halinde iki üyelik de siteden uzaklaştırılır.
Uyarı: Forumlara mesaj gönderdiğinizde yukarıdaki kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.
[Resim: imza.png]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Forum Kategorilerine Makale Yazdırılacaktır. (Ücretli) Morningstar 0 996 26-01-2020, Saat: 12:28
Son Yorum: Morningstar


[-]
Etiket
aracı yazılım forum kuralları

Hızlı Menü: