Tüm Üyelere ve Ziyaretçilere Forumda İyi Vakit Geçirmelerini Dileriz.
Tüm Paylaşımlarla, İsteklerinizle , Sorularınızla Daima Yanınızdayız.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Konu Sahibi: Morningstar, Kategori: SEO, 0 Yorum, 452 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yönetici
Yönetici
*******
348
Mesajlar
347
Konular
0
Rep Puanı
09-02-2020, Saat: 19:29 (Son Düzenleme: 09-02-2020, Saat: 22:03, Düzenleyen: Morningstar.)
#1
Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Açıklama
Tanıtım Yazısı
Dijital platformlar üzerinde, başta internet olmak üzere hemen hemen her mecrada, web siteniz ile ilgili tanıtıcı, bilgilendirici, ziyaretçiyi ikna edici ve onları harekete geçirici mesajlar içeren metinlere verilen isimdir. Tanıtım yazısı genel olarak web sitenizi, markanızı ve ya hizmetinizi tanıtmak üzere hazırlanmış yazılardır. Arama motorlarında belirli kelimelerde üst sıralarda çıkabilmek için yazdığımız yazının içinden konuyla ilgili linkler çıkarız. Bu sayede Google tarafından yazdığımız yazılar iyi puanlar alır. Tanıtım yazıları çeşitli sitelerde yayınlandığında web sitenizin arama sonuçlarında yükselmesine katkı sağlar ve o yazıları okuyan insanlar size kolay bir şekilde ulaşır. Ancak tanıtım yazıları da SEO stratejilerinde tek başına yeterli değildir. Tanıtım yazıları, bir ürün, hizmet ya da siteyi tanıtan ve içerisinden tanıttığı alana doğru linkler içeren bir SEO taktiği olup son günlerde en popüler yöntemler arasında bulunmaktadır.

SEO Çalışmalarında Tanıtım Yazısının Önemi
Tanıtım yazısı günümüzde SEO ile ilgilenen kişilerin sürekli olarak başvurdukları birimlerin başında geliyor. Özellikle SEO’da Backlink kavramının günümüzde büyük önem kazandığı şu günlerde, doğal bir Backlink yapısı, organik SEO için olmazsa olmazların başında geliyor. Bu nedenle SEO ile ilgilenen herkes mutlaka tanıtım yazısı ile Backlink elde etmeyi amaçlarlar. SEO genel olarak “arama motoru optimizasyonu” gibi bir anlam taşıması nedeni ile web sitelerinizi aramalarda üst sıralara çıkarmak ve kullanıcılarınıza en kolay yoldan tamamen organik bir çalışma ile ulaşma imkânı sağlamaktadır.
SEO Çalışmasında Tanıtım Yazısı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;
SEO çalışmaların tanıtım yazılarının kontrolsüz olarak alınması web siteniz zararlı sonuçlar doğurabilir. SEO Uzmanları tarafından gerekli analizler yapılmalı, hangi anahtar kelimelere önem verileceği öncelikle belirlenmelidir. Bu kelimelere hangi kelimeler üzerinden linkler verilmeli gibi önemli detaylar profesyoneller SEO Uzmanları tarafından incelenerek yapılmalıdır. Yoksa bazı geri dönüşü mümkün olmayan zararlara yol açabilir
Tanıtım yazıları, şayet SEO standartlarına uygunsa ve özgünse, anahtar kelimelerinizde yükselmenizi sağlarken, arama motorları aracılığıyla bulunabilirliğinizi ve erişilebilirliğinizi arttıracak; dolayısıyla ziyaretçi sayılarınızda organik bir artışa neden olup, sitenizin kalite olgusunu üst seviyelere çıkaracaktır. Tanıtım yazısında asıl hedef, organik ziyaretçilerin okuyup sitenize yönlendirilmesinden daha ziyade, arama motorlarında anahtar kelimenizin üst sıralara yükselmesini amaçlamaktadır. Backlink SEO’da önerme anlamına geldiğinden, web siteleri önemli, uygun içerik barındıran web sayfalarını link olarak önerirler bu önerme arama motorları botları tarafından dikkate alınır ve SEO’ya doğal anlamda fayda sağlar. Arama motorları çalışma mantığı örümcek şeklindedir. Örümcek botlar linklerden linklere bulaşarak keşfedilmemiş sayfalara ulaşır ve bunu indexleyip veri tabanına kayıt ederler. Bu sayede başarılı bir SEO çalışması uygulanmış olacaktır.
SEOHocası’nın Tanıtım Yazısı Stratejileri
2009 yılında kurulan ve Türkiye’nin SEO konusunda en önemli platformu olan SEOHocası, birlikte çalıştığı markalar için yürüttüğü SEO stratejilerinde tanıtım yazısına her zaman oldukça fazla önem vermiştir. Marka ve müşteri ilişiklerini analiz ederek, kullanıcı ve Google algoritmalarına uygun bir içerik stratejisi ile çalıştığı markalara en iyi hizmeti vermektedir.
SEOHocası.com çalışma ortakları sayesinde tamamen özgün, yaratıcı ve Google standartlarına uygun tanıtım yazıları hazırlayıp, çalıştığı web siteleri daima en yükseğe taşımayı başarmıştır. Markanın web site analizi yapıldıktan sonra, uzman içerik kadrosu sayesinde marka iletişimine uygun bir SEO çalışması başlatılır. Sitenin çalışmaları devam ettiği sürece her zaman birbirinden farklı, özgün içeriklerle SEO çalışmasına devam edilir.
seoHocası’nda her zaman her bütçeye uygun SEO çalışma seçenekleri bulunmaktadır.
 
Özgün İçerik Desteği
Arama motorlarının özgün içeriğe verdiği önem, siteleri özgün makale satın almaya zorlamaktadır. Zira arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek için, sitenizde özgün içerikler kullanmak durumundasınız. Artık herkes her şeyi internete danışıyor. Ne yenileceği, nereye gidileceği, nelerin okunacağı Google’a sorulurken alışverişler de yine çevrimiçi ortamdan yapılıyor. Bu durum ise insanları internetten aradığı her şeyi bulma isteğine itiyor.
İnsanların internete olan bu bağlılığı ve bağımlılığı web içeriklerini önemli bir hale getiriyor. İnternet üzerinden arama yapan bir kişi ulaştığı web sitesinde aradığı içeriğe erişmek istiyor. Ayrıca erişilen içeriklerin talepleri karşılaması da gerekiyor. Aksi halde siteniz arama motorları tarafından değersiz kabul edilecek ve ön sayfalarda çıkma şansınız kalmayacaktır. Çünkü internet kullanıcılarına daha faydalı olabilmek adına, algoritmalarını özgün içeriği ayırt edecek şekilde yapmışlardır. Bu durum, özgün makale satın almanızı kaçınılmaz kılmaktadır. seohocası.com birlikte çalıştığı markalara sunduğu eşsiz içerik desteği sayesinde web siteleri kısa sürede arama motorlarının gözdesi haline geliyor.
[Resim: imza.png]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
SWOT Analizi Nedir, Nasıl Yapılır ve SEO İle İlişkisi Morningstar 0 680 09-02-2020, Saat: 19:12
Son Yorum: Morningstar
SEO Uyumlu Makale Nedir? SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ? Morningstar 0 562 09-02-2020, Saat: 19:10
Son Yorum: Morningstar


[-]
Etiket
yazılır? tanıtım nasıl yazısı

Hızlı Menü: