Tüm Üyelere ve Ziyaretçilere Forumda İyi Vakit Geçirmelerini Dileriz.
Tüm Paylaşımlarla, İsteklerinizle , Sorularınızla Daima Yanınızdayız.

SMF Teknik Gereksinimleri

Konu Sahibi: Morningstar, Kategori: SMF, 0 Yorum, 2087 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yönetici
Yönetici
*******
348
Mesajlar
347
Konular
0
Rep Puanı
12-02-2020, Saat: 23:12
#1
SMF Teknik Gereksinimleri

Açıklama

SMF, PHP dili ile kodlanmış olan hazır forum sistemi olarak tanımlanmaktadır. Birçok forum sitesinde kullanılan ve ihtiyaçlara cevap veren özellikleriyle dünya da en çok tercih edilen platformlar arasında yer almaktadır. Basit kullanımı ve ihtiyaçlara cevap veren özellikleri SMF teknik gereksinimleri bulunmaktadır. Ücretsiz ve açık kaynaklı bir araç olarak karşımıza çıkan SMF en çok tercih edilenler arasında yerini almayı başarmıştır.

[Resim: smf.png]
Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay SMF bu özelliğine istinaden büyük web siteleri içinde oldukça profesyonel sonuçlar çıkartmaktadır. SMF teknik gereksinimleri konusunda biraz daha detaylı bilgi vermek gerekmektedir.

SMF Modifikasyonları

SMF modifikasyon oldukça geniş bir arşive sahiptir. Her geçen gün büyüyerek kendini geliştiren bu arşivde devamlı yeni modifikasyon seçenekleri çıkıyor yada güncellemeleri geliyor. Bunların kurulumları ise ister paket ister manuel olarak gerçekleştirilebilmektedir. Paket kurulumda her şey otomatik olarak ilerlemektedir. Manuel kurumda SMF teknik gereksinimleri kendini göstermektedir. Modifikasyon da yapılması gereken değişiklikleri sizin bularak yapmanız gerekmektedir. Bu değişiklikleri yaparken tek tek kodlamalarını değiştirerek işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

SMF Portal

SMF forum alanına entegre edilecek bir kaç hazır portal alanı bulunmaktadır. Bu portalların kurulumları da oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir. SMF Modifikasyonların da olduğu gibi paket ve manuel kurulum seçenekleri bulunur. Bu seçenekler içerisinden paket olanı seçerek SMF tarafından uğraş vermeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Teknik gereksinimlerin yanında SMF kullanıcı dostu yaklaşımıyla kolay çözüm seçenekleri sunmaktadır.
[Resim: imza.png][-]
Etiket
teknik smf gereksinimleri

Hızlı Menü: