Tüm Üyelere ve Ziyaretçilere Forumda İyi Vakit Geçirmelerini Dileriz.
Tüm Paylaşımlarla, İsteklerinizle , Sorularınızla Daima Yanınızdayız.

SMF Nedir? Ne İşe Yarar?

Konu Sahibi: Morningstar, Kategori: SMF, 0 Yorum, 2002 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yönetici
Yönetici
*******
348
Mesajlar
347
Konular
0
Rep Puanı
12-02-2020, Saat: 23:09
#1
SMF Nedir? Ne İşe Yarar?
Açıklama

Web sitenizde kullanıcılar arası etkileşimi arttırmak, bilgi paylaşımı sağlamak ve kullanıcılar arası iletişi arttırmak için bir forum kurmalısınız. Web sitesine forum kurmak için çeşitli araçlar kullanabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz araçlar sayesinde istediğiniz forum alanını kolaylıkla kurabilirsiniz. Bunun için tercih yaparken ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekmektedir. Ücretsiz olmasıyla SMF bu konuda ihtiyaçlara cevap vererek kullanıcılar tarafından tercih edilir.  Forum kurmanıza yardımcı olan SMF nedir ve ne işe yarar konusuna biraz daha detaylı değinmek gerekmektedir.

[Resim: smf.png]
SMF Nedir ?

Açılımı, Simple Machines Forum olan profesyonel bir şekilde kısa sürede web sitesiniz için forum kurmanıza yardımcı olan bir araçtır. PHP dilinde yazılan bir form uygulamasıdır ve MySQL veritabanını kullanır. Web tarayıcılarında bu sistemi rahatlıkla kurabilir ve web siteniz için forum alanı oluşturabilirsiniz.  SMF nedir kısaca; PHP dilini kullanarak her tarayıcıda kullanılabilir olmasıyla bilinen ücretsiz ve profesyonel bir forum oluşturma aracıdır.

SMF Ne İşe Yarar ?

SMF ne işe yarar, içerisinde bulunan temalar ile uygulamanızı geliştirecek ve sizin isteklerinize göre ek özellikler, bağlantılar ve eklentiler getirebilirsiniz. İstediğiniz temayı siteye giydirmeye ve istediğiniz eklentiler ile formunuzu geliştirmenize ve özelleştirmenize imkan sağlar.  Ücretsiz forum kurmasının yanında beraberinde getirdiği yeni eklentiler ve her geçen kendini geliştiren yapısıyla problemlere anında çözüm sunuyor. Bu durumda SMF’nin kullanıcılar tarafında tercih edilmesini sağlıyor
[Resim: imza.png][-]
Etiket
nedir? smf i̇şe ne yarar?

Hızlı Menü: