Tüm Üyelere ve Ziyaretçilere Forumda İyi Vakit Geçirmelerini Dileriz.
Tüm Paylaşımlarla, İsteklerinizle , Sorularınızla Daima Yanınızdayız.

SMF ile Arama Motoru Optimizasyonu

Konu Sahibi: Morningstar, Kategori: SMF, 0 Yorum, 1994 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yönetici
Yönetici
*******
348
Mesajlar
347
Konular
0
Rep Puanı
12-02-2020, Saat: 22:53 (Son Düzenleme: 12-02-2020, Saat: 22:54, Düzenleyen: Morningstar.)
#1
SMF ile Arama Motoru Optimizasyonu
Açıklama

Web sitelerinde etkileşimi arttırmak ve iletişim sağlamak için forum alanları kurulur. Böylelikle kullanıcıların kendi aralarında tartışa ortamı yaratması ve bilgi paylaşımı sağlaması için uygun bir zemin hazırlanır. Bu forum alanı içinde pratik ve kolay kullanımıyla SMF karşımıza çıkmaktadır. Ücretsiz hazır forum platformu olarak karşımıza çıkan SMF dünyada en çok tercih edilenler arasındadır. Forum alanları yoğun kullanılan kişilerin etkileşimde bulundukları bir platform olduğu için MSF ile arama motoru optimizasyonu için uygun bir alan oluşturmaktadır.

[Resim: smf.png]

Arama motoru optimizasyonu için uygun alanı oluşturan SMF forum alanında daha fazla kullanıcıya erişmenize de imkan sağlayacaktır. SMF ile arama motoru optimizasyonu sayesinde forumda bulunan alakalı içerikle ilgili kullanıcılar daha kolay erişebilecek ve forum alanında vakit geçirerek sitenizin trafiğini arttıracaktır.

SMF ile arama motoru optimizasyonu çalışmalarında link yapısı önemli bir yer kaplamaktadır. Arama motoru optimizasyonları çalışmalarında doğru veriler almak ve üst sıralara yerleşmek için link düzenlerine dikkat edilmelidir.

SMF ile arama motoru optimizasyonu çalışmasındaki bir diğer önemli nokta ise SMF’in, forumunun bulunduğu ana dizine bir robots.txt dosyası eklemenizdir. Bu dosya arama motorlarına sizin forum sayfanız hakkında indexlenme esnasında belirli bilgiler vererek arama motoru bu talimatları alır ve kesin olmamakla beraber arama sonuçların da sayfanıza yer verir. Böylelikle MSF ile arama motoru optimizasyonu çalışmalarınızda size yardımcı olan bir dosya görevi görür.
[Resim: imza.png][-]
Etiket
ile optimizasyonu arama smf motoru

Hızlı Menü: