Tüm Üyelere ve Ziyaretçilere Forumda İyi Vakit Geçirmelerini Dileriz.
Tüm Paylaşımlarla, İsteklerinizle , Sorularınızla Daima Yanınızdayız.

MyBB Plugin Nedir? Ne İşe Yarar ?

Konu Sahibi: Morningstar, Kategori: Mybb, 0 Yorum, 1782 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yönetici
Yönetici
*******
348
Mesajlar
347
Konular
0
Rep Puanı
12-02-2020, Saat: 09:59
#1
MyBB Plugin Nedir? Ne İşe Yarar ?
 Açıklama
MyBB Plugin , forumunuza daha çok ve farklı özellik eklemenizi kolaylaştırmak için geliştirilmiş bir eklenti sistemi sunmaktadır.

MyBB, günümüzde ne gelişmiş eklenti sistemlerinden biri olması sayesinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda daha uygun olmasını sağlayan eklentilerin yüklenmesi sadece birkaç dakika sürmektedir. MyBB topluluğu hem aktif olması hem de arkadaş canlısı olmasıyla kullanıma hazır birçok sayıda eklenti geliştirmiştir. Bunlar içinde ise tüm cevaplanmamış konuları göstermek, forum istatistiklerini genişletmek, bir forumda mevcut izinleri göstermek ve pek çok özellik için eklentiler bulunmaktadır.

[Resim: mybblogo.jpg]

MyBB forumu bu eklentiler sayesinde diğer forum sitelerine oranla bir adım önde olmakla beraber daha çok tercih edilmektedir.

MyBB’nin eklenti sistemi PHP kodunda bulunmakta olan kancaları kullanmaktadır ve kancalar her yerdedirler. Bu kancalar ise eklentilerin yerleştirildiği yerde bulunan kancada çalıştırmasına izin verir. Bu durum ise çoğu eklentinin herhangi bir dosyayı değiştirmenizi gerektirmeyeceği anlamına gelmektedir. Bu kancalar forumda Yönetici Kontrol Panelinde bulunmaktadır, yani eklentiler Yönetici CP’ye yeni sayfalar ekleyebilir veya tek bir dosyayı düzenleme yapmadan bir kez daha var olan sayfalara öge eklemesi yapabilir. MyBB’nin bu özelliği sayesinde küçük ve büyük yeni özellikler eklemek için bir dosyayı değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Eklentiler şablon ekleyebilmekte ya da değiştirebilmektedir. MyBB’nin eklenti sistemi, kodun kancalar üzerinden yürütülmesinden daha fazlasını sağlayabilmektedir. Bir eklenti etkinleştirildiğinde yeni şablonlar eklenebilir, aslında mevcut bulunan bütün şablonları değiştirebilirsiniz.

Eklentiler şablonlarınızı da değiştirebileceği için forumunuzdaki değişikliklerin çoğu için uzun talimatlar gerekli değildir; aksine eklenti dosyası yüklenerek “Etkinleştir”e basarak işleminizi tamamlamış olursunuz.      

Doğrudan MyBB Kontrol Panel’inden eklentilerin güncellemeleri kontrol edilmeli ve yüklenilen eklentilerin en son sürümlerini çalıştırıp çalıştırmadıkları kontrol edilmelidir. Forumunuzu özelleştirmek ve güzelleştirmek MyBB eklenti sistemi ile daha kolay.
[Resim: imza.png]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
MyBB Web Sitemiz İçin XML Site Haritası Nasıl Oluşturulabilir ? Morningstar 0 1,993 12-02-2020, Saat: 10:05
Son Yorum: Morningstar
MyBB Teknik Gereksinimler Morningstar 0 1,766 12-02-2020, Saat: 10:01
Son Yorum: Morningstar
MyBB Nedir? Ne İşe Yarar? Morningstar 0 1,692 12-02-2020, Saat: 09:57
Son Yorum: Morningstar
MyBB Neden Tercih Edilmeli? Morningstar 0 1,730 12-02-2020, Saat: 00:27
Son Yorum: Morningstar
MyBB Nasıl Kurulur ? Morningstar 0 1,692 12-02-2020, Saat: 00:24
Son Yorum: Morningstar


[-]
Etiket
mybb nedir? yarar plugin i̇şe ? ne

Hızlı Menü: