Tüm Üyelere ve Ziyaretçilere Forumda İyi Vakit Geçirmelerini Dileriz.
Tüm Paylaşımlarla, İsteklerinizle , Sorularınızla Daima Yanınızdayız.

MyBB Neden Tercih Edilmeli?

Konu Sahibi: Morningstar, Kategori: Mybb, 0 Yorum, 1726 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yönetici
Yönetici
*******
348
Mesajlar
347
Konular
0
Rep Puanı
12-02-2020, Saat: 00:27
#1
MyBB Neden Tercih Edilmeli?
Açıklama


[Resim: mybblogo.jpg]
 
            MyBB ücretsiz forum yazılımları arasında en çok tercih edilen sitelerden biridir. myBB, yapmış olduğu geliştirmeler ve kullanım kolaylığı ile kalitesini her gün arttırarak devam eden bir forum sitesidir.

            MyBB’nin kullanım kolaylığı ve kullanıcının kendi forumunda her şeyi kendi istediği gibi yapması sonucu diğer kullanıcılarında bu forum sitesini tercih etmesine yönlendirmektedir.
            MyBB diğer forum sitelerinin aksine veri kaybı yaşanmaksızın Merge fonksiyonu desteğiyle MyBB forum altyapısına geçişi sağlayabilmektedir. Özelleştirilebilir plugin sistemi sayesinde geliştirilebilme imkânı bulunmaktadır.

            MyBB Forum Sisteminde, gün geçtikçe yapılan iyileştirmeler doğrultusunda forum içi özellikler dışında referans sisteminin eklenmesi, detaylı moderatör ve admin paneli gibi nitelikleri barındırması dünya genelinde yaygın bir biçim de tercih edilmesini sağlamaktadır.

            MyBB kullanıcı panelinin kendine özgü özellikleri mevcuttur. Bunlardan en önemlileri; Forum kullanıcısının seçeneklerinin olması ve kontrol kolaylığı, Profile-imza-avatar ekleme ve düzenleme, Konu aboneliği, Forum aboneliği, Kullanıcı not defteri vb. özellikleri ile tercih sebebi olmaktadır.

            MyBB’yi tercih etmeniz için bir diğer konu ise mesajlaşma ve konu özellikleri üzerine yapılan geliştirmeler ve hata düzeltme güncellemeleridir. Bunlardan en önemlileri ise; Mesajlara dosya ekleme-onaylama, Hızlı cevap editörü; Konuların yazdırılabilir format alternatifi vb. özellikleri forum sitesinin tercih oranını arttırmaktadır.

            MyBB'yi diğer forum sistemlerinden ayıran özellikleri admin paneli ve moderatör paneline ait özellikleri barındırıyor olmasıdır. Admin paneli ve moderatör paneli kendilerine ayırılan özel alanda yine kendilerine ait özellikleri bulundurmaktadır.
            Tüm bunların dışında MyBB Merge&Dönüştürme Sistemi yapısına da sahip olarak diğer forum sitelerinden dönüştürme esnasında veri kaybına rastlanmamaktadır.
[Resim: imza.png]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
MyBB Web Sitemiz İçin XML Site Haritası Nasıl Oluşturulabilir ? Morningstar 0 1,987 12-02-2020, Saat: 10:05
Son Yorum: Morningstar
MyBB Teknik Gereksinimler Morningstar 0 1,761 12-02-2020, Saat: 10:01
Son Yorum: Morningstar
MyBB Plugin Nedir? Ne İşe Yarar ? Morningstar 0 1,776 12-02-2020, Saat: 09:59
Son Yorum: Morningstar
MyBB Nedir? Ne İşe Yarar? Morningstar 0 1,688 12-02-2020, Saat: 09:57
Son Yorum: Morningstar
MyBB Nasıl Kurulur ? Morningstar 0 1,685 12-02-2020, Saat: 00:24
Son Yorum: Morningstar


[-]
Etiket
mybb tercih neden edilmeli?

Hızlı Menü: