Tüm Üyelere ve Ziyaretçilere Forumda İyi Vakit Geçirmelerini Dileriz.
Tüm Paylaşımlarla, İsteklerinizle , Sorularınızla Daima Yanınızdayız.

[ Ders 1 ] Visual Basic 6.0 Bilgisayara Kurulumu

Konu Sahibi: Morningstar, Kategori: Visual Basic 6.0, 0 Yorum, 591 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yönetici
Yönetici
*******
348
Mesajlar
347
Konular
0
Rep Puanı
Star  27-01-2020, Saat: 02:01 (Son Düzenleme: 09-02-2020, Saat: 21:49, Düzenleyen: Morningstar.)
#1
VISUAL BASIC 6.0’IN BİLGİSAYARINIZA KURULUMU

[Resim: açıklama.png]
Merhaba Yazılım Aracı Forum Üyeleri ve Ziyaretçilerimiz.Visual Basic 6.0 'ın kurulumunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

 • Başlat butonu üzerindeki Çalıştır seçeneği ile açılan diyalog penceresinden Setup programını bularak seçiniz. Bu programı bulmak için Çalıştır diyalog kutusu Gözat seçeneğinden faydalanabilirsiniz.
[Resim: 1.jpg]
 • Visual Basic 6.0’ı kurmak için aşağıdaki diyalog kutusundaki gibi setup.exe ’yi seçip Tamam butonunu tıklayınız.
[Resim: 2.jpg]
 • Visual Basic 6.0 Visual Studio’nun bir parçasıdır ve Visual Basic için Visual Studio’nun Setup programını çalıştırıp Visual Basic veya diğer Visual Studio yazılım geliştirme araçlarını bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Setup.exe çalıştırıldığında ilk olarak aşağıdaki takdim ekranı gelecektir. Bu ekranı Next butonu üe geçiniz.
[Resim: 3.jpg]
 • Bir sonraki ekranda ise kullanıcı lisans anlaşması ile ilgili metin gelecektir.”I accept the agreement(Anlaşmayı kabul ediyorum)” metnini seçerek bu metinde yazılanları kabul ettiğinizi belirttiğinizde Next butonu aktif duruma geçer. Bu butonu kullanarak bir sonraki ekrana geçebilirsiniz.
[Resim: 4.jpg]
 • Aşağıdaki ekranda ise ürününüzün ID (Identification-kimlik) numarasını girmeniz gerekmektedir. Numarayı girdiğinizde Next butonu aktif olacaktır. Bu butonu kullanarak şayet girdiğiniz ID geçerli bir numara ise bir sonraki ekrana geçmenize izin verilecek aksi durumda doğru numarayı girinceye kadar bu ekranı geçmenize müsaade edilmeyecektir.
[Resim: 5.jpg]
 • Daha sonraki iki ekranı da doğrudan Continue komutu ile geçebilirsiniz. Aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda Visual Studio’nun dolayısı ile Visual Basic’in Hangi dizine kurulacağı belirtilmektedir. Visual Studio’nun Program Files dizininin altında Microsoft Visual Studio dizinin içine kopyalanacağı varsayılmaktadır. İstenirse bu dizin Change Folder butonu ile değiştirilebilir. Ekranın sol üstündeki büyük butona tıklayarak bir sonraki ekrana geçebilirsiniz.
[Resim: 6.jpg]

[Resim: 7.jpg]
 • Yukarıdaki ekranda ise bu kurulum işlemi ile bilgisayarınıza yüklenecek olan yazılım geliştirme araçları seçilmiş olarak gelmektedir. Bu ekranda yüklenmesini istediğiniz diğer programları üzerine tıklayarak seçebilir veya iptal edebilirsiniz. Ayrıca Change Option butonuna bastığınızda listede seçilmiş olan yazılım geliştirme aracını içerdiği bileşenleri de görebilir ve benzer bir mantıkla bunların da yüklenmesini veya yüklenmemesini üzerine tıklayarak belirtebilirsiniz. Yukarıda seçilmiş olan Microsoft Visual Basic 6.0’ın içerdiği bileşenlere aşağıdaki ekranda görülmektedir.
[Resim: 8.jpg]
 • Yukarıdaki ekran OK butonu ile kapatıldığında tekrar bir önceki ekrana dönülür. Bu ekranda ise Continue butonu ile artık Visual Studio ile birlikte Visual Basic ve seçilen diğer yazılım geliştirme araçları şayet sabit diskinizde yeterli yer varsa bilgisayarınıza kurulmaya başlanacaktır. Aşağıdaki ekranda kurulum işleminin hangi aşamada olduğunu göstermekte ve bu işlem sırasında da ekrana Visual Studio ile ilgili açıklayıcı bilgiler gelmektedir.
[Resim: 9.jpg]
[Resim: imza.png]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Visual Basic Nedir ? Hadi Cevaplayalım Morningstar 0 968 30-03-2020, Saat: 23:10
Son Yorum: Morningstar
Visual Basic Kod Bank 2.0 Kod Örnekleri Morningstar 0 1,915 09-03-2020, Saat: 23:05
Son Yorum: Morningstar
Visual Basic Form close butonu nasıl çalıştırılır? Morningstar 0 2,042 09-02-2020, Saat: 23:32
Son Yorum: Morningstar
[ Ders 5 ] Visual Basic İçinde İnternet Morningstar 0 1,998 06-02-2020, Saat: 23:53
Son Yorum: Morningstar
[ Ders 4 ] Visual Basic Kontrol Nesneleri Morningstar 0 1,905 06-02-2020, Saat: 23:22
Son Yorum: Morningstar


[-]
Etiket
bilgisayara 6 visual ders 1 kurulumu basic

Hızlı Menü: